Wynajmij urządzenie kosmetyczne. część 1

Rozwijaj się bez inwestowania

Jeszcze 1,5 roku temu, razem z moimi koleżankami po fachu, snułyśmy plany rozwoju naszych biznesów. Monika prosiła mnie o radę, jaki laser depilacyjny kupić do swojego salonu. Ania wróciła wówczas ze szkolenia i z pasją opowiadała o technologii HIFU. Aż przyszedł marzec 2020 roku. Przeszłyśmy wszystkie w tryb oczekiwania i pytań „Co dalej?”.

Jak poszerzyć ofertę salonu bez ryzyka przeinwestowania?

Jeśli czujesz niepewność i lęk w związku z inwestowaniem, obawiasz się, że nie poradzisz sobie finansowo ze spłatą leasingu czy kredytu, może powinnaś pomyśleć o wynajmie urządzenia kosmetycznego. Ja zaryzykowałam i wierz mi, opłacało się. Otwarcie się na współpracę w zakresie dzierżawy sprzętu pozwoliło mi na zrealizowanie głównych celów, do których osiągnięcia uparcie dążę w swojej pracy. A mianowicie:

 • Poszerzyłam ofertę salonu o nowe, pożądane przez moje klientki zabiegi kosmetyczne. Przed podjęciem decyzji o wynajmie danego urządzenia zrobiłam krótkie badanie potrzeb moich klientów i dopiero na tej podstawie zdecydowałam o wynajmie. Zauważ, że nie zawsze nasze osobiste upodobania i potrzeby pokrywają się z potrzebami naszych klientów.
 • Wprowadziłam do oferty gabinetu bezpieczne i skuteczne zabiegi. Miałam możliwość przetestowania urządzenia przed zakupem.
 • Uniknęłam przeinwestowania, czyli uchroniłam się przed zakupem sprzętu, który okazałby się nierentowny.
 • Wzmocniłam pozycję mojego gabinetu na tle konkurencji dzięki wprowadzeniu do oferty prestiżowych zabiegów. W rezultacie wpłynęło to na poprawę mojego wizerunku.

Oto trzy formy wynajmu, z którymi miałam do czynienia:

 1. Wynajem urządzenia na dowolny czas bez osoby wykonującej zabiegi lub z zabiegowcem. Zwykle długoterminowy z zawartą umową o współpracy.
 2. Wynajem jednorazowy, jednodniowy, tak zwany test urządzenia przed zakupem. Często połączony ze szkoleniem i zabiegami dla klientek/modelek.
 3. Wynajem na okres od 1 do 3 miesięcy, poprzedzający decyzję o zakupie urządzenia. Zwykle dotyczy nowego urządzenia. Do zalet tego typu wynajmu należą: możliwość sprawdzenia skuteczności zabiegów, poziomu łatwości obsługi urządzenia oraz tego, jak układa się współpraca z firmą.

Rynek oferuje wiele możliwości. Możesz skupić się na jednej formie współpracy lub działać wielokierunkowo. Pamiętaj jednak o kilku zasadach:

 • Zbadaj potrzeby Twoich klientów. Dzięki temu unikniesz chybionych decyzji. .
 • Stań się ekspertem w zakresie usług, które zamierzasz wprowadzić. Zdobądź wiedzę na temat zabiegów, sprzętu oraz nowoczesnych technologii.
 • Szukając ofert najmu urządzeń, zwróć uwagę na to, kto je zamieszcza i na jakich stronach. Czytaj opinie. Korzystaj z giełd dla profesjonalistów.
 • Decydując się na zawarcie umowy o współpracy i najmu, koniecznie dokładnie sprawdź warunki umowy.

Artykuł ten ma za zadanie zwrócić uwagę na główne aspekty wynajmu urządzeń kosmetycznych. Jeśli jesteś zainteresowana zgłębieniem tej tematyki, zapraszam do lektury drugiej części.